ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 7585229
*
nr 758 5229
PASTEL
E Pehap, Stockholm, signed, 1946, subject size: 36x44,
E Pehap, Stockholmsmotiv, signerad, 1946, motivets mått: 36x44
Estimate:
400
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday May 14 2012
at 18:53:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/5 11:30:53
1
450 kr
14/5 12:03:26
2
Vinnande bud
14/5 18:42:28
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e pehap färgkrita motiv från stockholm pastell stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
today
20 maj at 20:32
-
8302 PASTELS
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
Present: SEK 1000
Auction ends
today
20 maj at 20:20
*
PASTEL
nr 758 5229
PASTEL
E Pehap, Stockholm, signed, 1946, subject size: 36x44,
E Pehap, Stockholmsmotiv, signerad, 1946, motivets mått: 36x44
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday May 14 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/5 11:30:53 | 1 | 450 kr |
14/5 12:03:26 | 2 | Vinnande bud |
14/5 18:42:28 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller e pehap färgkrita motiv från stockholm pastell stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
today
20 maj at 20:32 -
8302 PASTELS
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
Present: SEK 1000
Auction ends
today
20 maj at 20:20